Bitcoin Price Dullness Odzwierciedla trudność, która rejestruje swój najniższy spadek od 2010 r.

2.7.2020 | 21:00

Nie tylko BTC, ale większość głównych aktywów jest nudna. Tymczasem wydobycie Bitcoinu miało najbardziej stabilny okres w ciągu dekady, z oczekiwanym spowolnieniem wzrostu hashratu. Ale godzinowe dane w łańcuchu przyniosły pewne ukojenie.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy cena Bitcoin utknęła w przedziale od 8 500 dolarów do 10 000 dolarów. Wiodąca krypto waluta od kilku tygodni jest nudna, z „prawdziwym“ wolumenem na bardzo niskim poziomie, poniżej 1 miliarda dolarów.

Jednakże, nie jest to tylko bitcoin, większość głównych cen aktywów również była nudna.

„Większość głównych cen aktywów (mój nacisk kładę na EM) znajduje się obecnie w dość wąskim przedziale w stosunku do ich średnich sprzed 12 miesięcy“, powiedziała Natalia Gurushina, ekonomistka VanEck. „Są dwa duże wyjątki: EMFX i Gold.“

Przesunięcie BTC Przesunięcie

Od wczoraj jednak aktywa cyfrowe odnotowują niewielkie zyski, sięgające prawie 9 300 dolarów, a następnie spadają do prawie 9 tys. dolarów na mieszkańca. Wcześniejsze zyski przyszły wraz z amerykańskimi akcjami, które poszerzają swoją ekologię, ponieważ liczba miejsc pracy w kraju wzrosła w czerwcu o 4,8 mln, czyli o więcej niż szacowane 2,9 mln. Dzięki temu stopa bezrobocia spadła do 11,1%.

„Płace zdołały nawet przenieść tego zmęczonego psa“ – skomentował handlowiec i ekonomista Alex Kruger o ruchu bitcoinów.

Mimo to, Bitcoin miał „silny“ kwartał 2 z 42% zwrotów i zamknął się na 9.150 dolarów, co czyni go trzecim najlepszym kwartalnym zamknięciem w krótkiej historii aktywów cyfrowych.

Było to pomimo tego, że czerwiec był bardzo wolnym miesiącem dla Bitcoin System, kończąc miesiąc o 8,5% niższe. Ostatni miesiąc okazał się jednak dobry dla krypto walut małych spółek, podczas gdy indeksy dużych i średnich spółek podążyły za Bitcoinem.

„Rok zaczął się niesamowicie mocno, ale partia nagle się zatrzymała, gdy korona wstrząsnęła rynkami. Pomimo ostrej wyprzedaży korony, wszystkie indeksy siedzą wygodnie na zielonym tle, a BTC jest najgorzej radzącym sobie ze sprzedażą na poziomie +27% YTD“, zauważył Arcane Research.

Ya Nuda
Nie tylko cena jest nudna, ale i trudności górnicze. Pośród niskiej zmienności, bitcoin difficulty odnotował najmniejszą zmianę procentową w ciągu dekady, po raz ostatni zaobserwowano ją w marcu 2010 roku.

Zaledwie 0,0033% spadek sprawił, że trudności z wydobyciem bitcoinów wzrosły z 15,7847 bln do 15,7842.

Bitcoin difficulty, który mierzy jak trudno jest wydobywać bitcoin, dostosowuje się co 2,016 bloków, mniej więcej co dwa tygodnie w oparciu o całkowitą moc obliczeniową uczestniczących w sieci.

W międzyczasie hashrat sieci wisi około 100 Th/s od początku ubiegłego miesiąca. To spowolnienie wzrostu hashratu może trwać nadal, mówi Basen Bitcoin górnictwa, F2Pool, ponieważ „wiele z dużych zamówień sprzętowych zgłaszanych ostatnio nie dostarczy aż do późnego lata“.

„Przy stosunkowo stabilnej cenie BTC, dzienne przychody z wydobycia na TH/s również nie ulegają większym zmianom“. Każdego dnia możesz zarobić około 0,075 dolarów za terahash za swój wkład w zabezpieczenie sieci Bitcoin“, stwierdził F2Pool.

„Przy tak niewielkiej zmianie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, oznacza to, że każda nowa maszyna jest opłacalna zarówno za 0,03$ jak i 0,05$/kWh“.

Porusza się!
Nie cena, ale sieć.

Od ceny do podstaw sieci wszystko było nudne i nudne od dłuższego czasu, ale aktywność w łańcuchu na Bitcoin’ie przyniosła dzisiaj trochę entuzjazmu z nim.

Cogodzinnie nowe adresy Bitcoinów trafiają na 2 lata, a co godzinę aktywne adresy na 1 rok. Liczba transakcji godzinowych również uderzyła w 10-miesięczny haj, podczas gdy wydajność godzinowa z żywotnością 24 godziny osiągnęła najwyższy poziom w historii, zauważył Rafael Schultze-Kraft CTO w Glassnode.

Cena Bitcoinów, wolumen i aktywność społeczna mogą nie robić wiele, ale niektóre działania sieciowe wykazują obiecujący wzrost, nie zapominając o całej akumulacji przez detalistów i rosnącym zainteresowaniu ze strony instytucji.

Ponadto, handlowiec Bob Loukas mówi: „Lipcowy cykl Bitcoinów powoli zaczyna się koncentrować. Dalsza konsolidacja to bardzo bycza akcja.“

Kommentare sind geschlossen